Turystyka to skrzyżowanie różnych światów. Wybierz domki na nocleg w Bieszczadach

Okres wakacyjny to świetny czas, by wyjechać w Bieszczady, które dostarczają olbrzymie możliwości. To właśnie w wakacje cieszą się one największą popularnością pośród urlopowiczów. Bieszczady kojarzą się z wieloma pieszymi wycieczkami. Jednak to tylko ułamek tego co Bieszczady mogą nam zaoferować.

Planując urlop coraz częściej spędzamy go w otoczeniu natury i możliwością podziwiania zapierających dech w piersiach widoków podczas długich pieszych wędrówek. To miejsce szczególne, oferujące sporo znakomitych i tajemniczych zakątków. Planując wyjazd niezależnie od tego, czy jest to indywidualna, czy rodzinna podróż, jednym z najważniejszych aspektów od których należy zacząć poszukiwania, to znalezienie odpowiedniego noclegu. Na co należy zwrócić uwagę przed wynajęciem domku w Bieszczadach? Bieszczady są znakomite zarówno do rodzinnych wyjazdów, jak i do samotnych wycieczek.

Co zwiedzać w Bieszczadach przez weekend?

Mamy do wyboru wiele atrakcji. Można oczywiście wybrać się szlakiem na nieznaną górę. Można również wypocząć nad Jeziorem Solińskim, a ponadto poznawać zabytki, w które obfitują bieszczadzkie regiony.

Weekendowy pobyt w Bieszczadach. Miejsca które warto zwiedzić w Bieszczadach?

Wyjeżdżając się na weekend w Bieszczady nie da się zwiedzić wszystkiego co nam oferują. Co więc warto zwiedzić przez ten niedługi czas? Można np. wejść na Tarnicę. Jest to najwyższy szczyt naszych Bieszczadów. Można dojść na Tarnicę drogą z Wołosatego lub przez Bukowe Berdo. Ta druga trasa jest dłuższa, ale mniej zatłoczona. Trasa zasługuje na swoją nazwę – otacza nas bowiem bukowy las, nadzwyczaj gęsty. Następnie las przemienia się w połoninę gdzie możemy cieszyć oczy wspaniałym krajobrazem. Później startujemy w okolicę Krzemienia, a potem – na Tarnicę.

Warto też wybrać na Połoninę Wetlińską gdzie znajduje się słynne schronisko „Chatka Puchatka”. Można tam trafić szlakiem z Suchych Rzek. – jest to z pewnością malowniczy szlak.

Połonina Caryńska to kolejne miejsce, w które można się wybrać, będąc w Bieszczadach na weekend. Jest to piękny bieszczadzki masyw górski. Rozciągają się z niego przecudowne widoki.

Zobacz domki w Bieszczadach na https://domki.bieszczadomaniak.pl/

Jakie noclegi wybrać w Bieszczadach?

Jeśli chodzi o noclegi, Bieszczady posiadają do zaoferowania wiele dobrych propozycji. Osoby, którym zależy na zdobyciu jak największej liczby szczytów i podróżujący samodzielnie chętnie skorzystają z noclegu w schroniskach górskich. Bacówka nad Małą Rawką i Kremenaros znajdują się w pobliżu głównych dróg, ale do wyboru mamy też nocleg w Schronisku Studenckim Koliba lub Chatce Puchatka. Rozwiązaniem dla grup znajomych lub rodzin będą domki. Bieszczady są zróżnicowanym terenem, dlatego można znaleźć opcje noclegu także w większych miejscowościach, jak i na wioskach. W zależności od potrzeb można zdecydować się na nocleg w ekskluzywnych apartamentach lub lokalach dopasowanych do potrzeb rodzin z malutkimi dziećmi. Każdy podróżny wyszuka dla siebie miejsce, w którym będzie mógł odpocząć i jak najlepiej wykorzystać bieszczadzki klimat.